Multikultura

Multikultura

Témata nových e-learningových modulů

Multikultura - Témata nových e-learningových modulů

V září 2011 budou spuštěny 4 nové e-learningové moduly určené pedagogům, které budou zaměřeny na následující témata:Islám a evropská kultura,Obraz cizinců,Migrace,Migrace a rozvoj.

E-learningová opora pro žáky bude doplněna novými moduly, jež budou zpracovány na téma:Střet civilizací, Sociální vyloučení.

Běženci v ČR

Multikultura - Běženci v ČR

V měsíci červnu 2011 se uskutečnila přednáška a projektový den na téma Běženci v ČR na ZŠ Zachar v Kroměříži. Na podzim bude běh zakončen přednáškou a projektovým dnem na ZŠ Ohrada Vsetín a ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti.

Zahájení čtvrtého běhu přednášek a her

Multikultura - Zahájení čtvrtého běhu přednášek a her

Dne 19. 5. 2011 byl zahájen čtvrtý běh přednášek a her na téma Běženci v ČR. První přednáška se uskutečnila na ZŠ Ohrada Vsetín pro žáky 9. tříd. Dne 24. 5. proběhla přednáška a projektový den na ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti.

Problematika uprchlíků

Multikultura - Problematika uprchlíků

V současné době se připravuje již čtvrtý a zároveň poslední běh přednášek a projektových dnů na téma Problematika uprchlíků. Všechny tyto aktivity budou probíhat v měsících květen - říjen 2011.

Přednášky a hry na téma Etnické menšiny

Multikultura - Přednášky a hry na téma Etnické menšiny

V únoru se na ZŠ Ohrada Vsetín a ZŠ UNESCO Uherské Hradiště uskutečnila přednáška a hra na téma Etnické menšiny. Cílem bylo seznámit žáky s etnickými menšinami žijícími na území ČR, jejich kulturou, historií a specifiky.

Přednášky a projektové dny na téma Etnické menšiny v ČR

Multikultura - Přednášky a projektové dny na téma Etnické menšiny v ČR

V měsíci únoru začal další běh přednášek a projektových dnů na téma Etnické menšiny. Přednášky a projektové dny se postupně uskuteční na všech partnerských školách.

Třetí modul e-learningu spuštěn

Multikultura - Třetí modul e-learningu spuštěn

V lednu 2011 byl na web vložen třetí modul e-learningu na téma Problematika běženců. Modul se zaměřuje na postavení a práva uprchlíků, práva a povinnosti žadatelů o azyl, stanovení rozdílu mezi uprchlíky a ekonomickými migranty.

Přednášky na téma Solidární smír

Multikultura - Přednášky na téma Solidární smír

Dne 17. 12. 2010 proběhla poslední přednáška na téma Solidární smír v Kroměříži. V současné době se připravujeme na přednášky o etnických menšinách v ČR. Tyto přednášky se uskuteční ve druhém pololetí školního roku 2010/2011. Všem děkujeme za spolupráci a přejeme úspěšný rok 2011.

Přednášky a projektové dny na téma Etnické menšiny

V těchto dnech začal další běh přednášek a projektových dnů na téma Etnické menšiny. Přednášky a projektové dny se postupně uskuteční na všech partnerských školách.

Více informací

Druhý modul e-learningu byl spuštěn

Multikultura - Druhý modul e-learningu byl spuštěn

Na konci měsíce října byl spuštěn druhý modul e-learningu, který se věnuje etnickým menšinám. Tento modul je přístupný po přihlášení.

Připravované přednášky a hry

Multikultura - Připravované přednášky a hry

V měsíci září a říjnu proběhnou na ZŠ Unesco v Uherském Hradišti dvě přednášky a dva projektové dny na téma Solidární smír, kterých se zúčastní 140 žáků.

První modul e-learningu je spuštěn

Multikultura - První modul e-learningu je spuštěn
Tentokrát na téma rasismu a xenofobie. Vše najdete v e-learningové části našeho webu.
1 2 »
Úvod - Aktuality

Aktuality

V této sekci máte k dispozici přehled událostí, které se v rámci projektu Multikultura probíhají či probíhaly.

Máte možnost shlédnout fotografie z již konaných akcí a událostí. V neposlední řadě zde jsou umístěny tiskové zprávy týkající se tohoto projektu.


Přihlášení, Registrovat
evropský sociální fond v ČR, Evropská unie, Operační program lidské zdroje a zaměstnanost

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.2.08/02.0006
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Naposledy upraveno 10. 07.2015 09:49:00.